AKCE V COWÁRNĚ

Středa 17.1.2018 od 17 hod

Kurz: Image jako vizitka

Středa 24.1.2018 od 17 hod

Kurz: Networking

Sobota 28.4.2018 - Náměstí T. G. M.

Česká Route 66

Vstup zdarma

Setkání majitelů historických i současných automobilů a motocyklů spojený s přejezdem nejkratší silnice s označením 66 na světě, která vede z náměstí T. G. M. okolo památníku Vojna až k motorestu Milín. Akce je jednodenní a v průběhu bude na náměstí T. G. M. probíhat doprovodný program – např. promítání tématických filmů, vystoupení kapely, občerstvení, akce vzdělávacího charakteru v oblasti bezpečnosti silničního provozu a další.

Bezpečnost – bezpečnost na této trase bude zajišťovat několik desítek dobrovolníku, Policie ČR a městská policie, se kterými bude pořadatel v úzkém kontaktu.

Sobota 2.6.2018 - Svatá Hora->Náměstí T. G. M.

2. ročník Svatohorského Downtownu

Vstup zdarma

Netradiční akce soutěžního charakteru v Příbrami, která zvedne povědomí jak o tomto druhu cyklistického sportu, tak o Příbrami. Tím je sjezd městem na horských kolech, tzv. downtown. V současné době velmi populární, jelikož je divácky atraktivní a přitahuje pozornost jak veřejnosti, tak závodníků. AKCE PŘIVEDE diváky z Příbrami, ale i ze širšího okolí.

Závod je otevřený – účastní se ho jak ti nejlepší čeští profesionálové v tomto sportu, tak i mladí sportovci z Příbrami a dalších měst. Tento závod přináší sport do města a přibližuje ho lidem.

Připraven je i doprovodný program - exhibiční skoky, dětský závod, vložený závod, občestvení, afterparty a DALŠÍ...

Červen 2018 - areál Nový Rybník

Piknik na Nováku - food&beer fest

Vstup 50,-

Tato akce bude opravdu chutnat. V areálu Nového rybníka připravíme zázemí pro 50 stánkařů a také sezení a zázemí pro uvažovaných 2000 návštěvníků. Stánky budou gastronomicky pestré a v zadání budou mít přípravu menších a netradičních porcí jídla. Kromě jídla se uvažuje také účast vinařů a pivovarů.

Celá akce by měla být laděna jako „sousedsKá slavnost“ tzn. setkání občanů města při dobrém jídle a pití. Připraven bude také doprovodný program – vaření VIP osobnosti, barmanská show nebo soutěž o nejlepší stánek / jídlo. Vstupné na akci bude „lidové“ 50 Kč a děti zdarma.

Září 2017

Ve středu 20.9. od 17 do 20 hod

Kurz etikety - Lucie Ryjáčková

cena členi 300,- cena nečleni 450,-

Společnost, škola, taneční, rodiče, to vše nám dalo základy společenského chování. Připravili jsme proto pro vás takový sumář těch nejběžnějších témat, v kterých nejvíc tápeme jak na poli businessu, na úřadech tak i třeba v dopravních prostředcích. V našem běžném i pracovním životě je často mnoho situací, kdy si tak úplně nejsme jisti, zda jsme se zachovali správně. Tak nějak tušíme a zároveň trochu tápeme. Ano, můžeme se pustit do knih, ale kopa povinností a zároveň nespočet možností pro zábavu nám pro toto téma moc prostoru nenechá. Komu se kdo první představuje, kdo koho zdraví první, kdo komu nabízí tykání, co je vhodné psát na vizitky? A co pracovní oběd, jak dotyčného pozvat a kdy se začít bavit o obchodě? Proč se na společenské večírky nejdeme najíst? Jak to s barvou obleku? A mnoho dalších... věříme, že už nyní vás napadá plno otázek a těšíme se na vaše podněty!

Pro koho určeno.. úplně pro všechny, kdo chtějí podpořit slušnost a svůj podnikatelský či společenský úspěch!- O přednášejícím - strávila jsem 20 v oblasti businessu v různých společnostech od výrobních firem přes poskytovatele služeb a po různé asociace a to jak na lokálním tak mezinárodním poli. Téma etikety mne vždy zajímalo a tak jsem jej začala studovat a následně zkušenosti sdílet ve neformálním i formálním prostředí.

Prosinec 2015

Pátek 27.11. - Pátek 4.12.2015

Otevřená Cowárna

V tyto dny se otevírají dveře Cowárny široké veřejnosti. Přijďte vyzkoušet pohodlí našich stylových židlí, chuť kávy a rychlost internetu. Naši pracovníci Vám představí smysl a fungování Cowárny a zodpoví vaše otázky, které nás budou zároveň inspirovat do další práce. Zjistíte, jestli vám Cowárna sedí hlavně a co Vám může přinést.

Čtvrtek 10.12.2015 v 17.00

Řízená diskuze Mariana Kadlece

Cesta k úspěšnému freelancerovi

Přijďte zjistit, co znamená podnikat na volné noze a jak se žije freelancerum. Diskuse s Marianem Kadlecem ... se samozvaným nezávislým projektovým manažerem, stratégem, UI/UX designérem, konzultantem, workoholikem, manželem a Martinkovým tatínkem. Bavit se budeme o cestě od amatéra a snílka k profesionálnímu podnikateli, o efektivnímu homeofficingu, organizaci času a vratké hranici mezi hobby freelancingem a opravdovým podnikáním. Můžete poslouchat, ptát se, diskutovat nebo se jen inspirovat. Marian načne i hromadu jiných témat: branding, design, značka jako obchodní nástroj, poznejte své zákazníky, pasivní příjmy, sebeprezentace.

Úterý 15.12.2015 v 19.00

Promítání Red Bull Tour Bus

Red Bull není jen energetický drink, ale také hromada nápadů, kreativity a „šílených“ akcí. Jednou z nich je také projekt Red Bull Tour Bus, který v letošním roce objížděl akce a festivaly po celé ČR. Pojďte s námi zjistit, kde se vzal nápad vytvořit pojízdné pódium s vlastní backstage, na kterých hráli Mydy Rabycad, Wohnouti nebo PSH. Připravena bude také interaktivní soutěž spojená s jízdou „busem“.

Středa 16.12.2015 v 17.00

1. česká lyžařská škola v Itálii

Filip a Honza stojí za projektem 1. české lyžařské školy v Itálii. Tento nápad vznikl v Příbrami a kluci ho přijdou představit do Cowárny. Na prezentaci mají 30 minut a vy můžete zjistit to, že v Itálii mají připravené ubytovací kapacity, instruktory, kompletní vybavení a vy můžete využít například videocoaching.
Druhou částí setkání je představení 1. výjezdního zasedání Cowárny, které bude spojené s horami, freeridem a skyalpinismem. Pokud se chceš účastnit a dozvědět se více, tak doraz ve středu v 17.00 do Cowárny.

Čtvrtek 17.12.2015 v 17.00

Vánoce v Cowárně

Olovo u nás v Cowárně zatím lít nebudeme, ale slavit 1. Vánoce v Cowárně ano. A jaký na Vás čeká dárek? Bude to dobrý pocit z pomoci potřebným. V rámci tohoto odpoledne totiž proběhne sbírka dárků pro Domov Nalžovice, který je místem a domovem pro osoby se zdravotním postižením. Vezměte i Vy svůj dárek. Svařák a punč samozřejmě chybět nebudou.

Leden 2016

Úterý 5.1.2016 v 19.00

Až do samotného Nejdedálenu

Přednáška o lyžování za polárním kruhem

Rok 2016 a akce v Cowárně odstartujeme v obytňáku za polárním kruhem. V něm a v tomto místě totiž lyžoval a zažíval dobrodružství Ondra Pekárek – kameraman, fotograf a freerider. Svahy mimo značené tratě poznával v Gruzii, Makedonii a dalších zajímavých a atraktivních destinacích. Do Příbrami přijede představit tuto adrenalinovou disciplínu svým okem. „Jezdím hlavně pro radost, a protože mě to baví. Bohužel je stále těžší zajezdit si v nerozježděném terénu, a proto se snažím objevovat nová střediska a skrytá místa ve střediscích, která jsou již freeridery zahlcená,“ přiblížil svůj pohled na freeride.
Začátek přednášky je v 19.00. Pokud máte zájem se účastnit, tak si rezervujte své místo na info@cowarna.cz. Kapacita míst je omezená.

Čtvrtek 21.1.2016 v 19.00

Architekt Jan Horký

Držitel ceny Grand Prix Architektů za rok 2015

Ve čtvrtek 21. ledna do Cowárny dorazí architekt Jan Horký. Mluvit bude o své práci, reálných projektech a jejich pozadí.
Jan Horký nám představí svůj pohled na vnímání architektury z jeho perspektivy. Otevře téma konceptuální architektury a rád zodpoví dotazy související. Jan Horký je jedním ze zakládajících členů ateliéru FAM Architekti a je spoluautorem řady rekonstrukcí i novostaveb. Smyslem jeho práce je hledání architektonických vizí a konceptů, které jsou „šité na míru“ konkrétnímu zadání a danému místu. Usiluje o to, aby stavba byla co nejvíce přirozená a zvýšila hodnotu místa, ve kterém vzniká. Více o tvorbě tohoto uznávaného architekta zjistíte na www.famarchitekti.cz. I na tuto akci je potřeba „bookovat“ místo a svojí židli - info@cowarna.cz.
Pro členy Cowárny je na akce vstup zdarma. Pro ostatní je vstupné 30,- Kč.

Úterý 26.1.2016 v 19.00

Komunitní úterý

Pokračování debaty o Příbramském Downhillu ze Svaté Hory na Náměstí TGM. První setkání ukázalo a otevřelo možnosti, které tato akce nabízí. V úterý se pokusíme projekt posunout o další krok dále. V plánu je rozdělení konkrétních úkolů, které povedou k realizaci akce. Diskuze o technickém a finančním zajištění akce. Dalším bodem bude propojení a zapojení do seriálu sjezdovým závodů, doprovodný program a možná after párty.
Kromě tohoto projektu je komunitní den určený pro všechny, kteří mají v hlavě nápad a chtějí se o něm pobavit a pokusit realizovat a zároveň poznat prostředí Cowárny.
Vstup je v komunitní den na akci zdarma.

Únor 2016

Středa 3.2.2016 v 19.00

Film Prach a Broky v Cowárně

Už jste viděli Rumcajze někoho odprásknout?

Promítání nového snímku z dílny Rosenthálců.

Úterý 9.2.2016 v 19.00

Setkání Cowářů a představení projektu pribramkolem.cz

Poznejte pozadí nově vznikajícího projektu, který chystá spojení kol a města Příbram.

Čtvrtek 11.2.2016 v 19.00

Představení studia Barrandov

"Podal jsem si ruku s Mattem Damonem" říká Štěpán Červený. Vy můžete také.

Ukázky stavby kulis k filmům Hartova válka, Česká spojka a dalším. I vy si to můžete vyzkoušet a stát se součástí týmu.

Čtvrtek 18.2.2016 v 19.00

Red Bull promítání #02

Snowboard a ski video

Pokračování a druhý díl spolupráce s Red Bull týmem. Můžete se těšit na video, soutěž a další zajímavosti.

Úterý 23.2.2016 v 19.00

Komunitní setkání

Seznámení a propojení členů Cowárny

Na programu bude rekapitulace vývoje Cowárny, přestavení partnerských benefitů, informace o chystaných kurzech a workshopech, zapojení členů do projektů Cowárny, prostor pro tipy členů na akce a zlepšení. Vstup pouze pro členy.

Čtvrtek 25.2.2016 v 19.00

Expedition Iceland

Jirka Čeloud

Jirka a jeho dva přátelé si řekli, že na kolech pro tělesně postižené objednou Island. Myslíte, že tento šílený a zároveň krásný nápad dokázali dotáhnout do zdárného konce?

Březen 2016

Čtvrtek 3.3.2016 v 19.00

Příbramský 1/2 maraton

představení akce

V sobotu 18. června se v Příbrami uskuteční jedna z nejatraktivnějších sportovních tohoto roku - Příbramský 1/2 maraton. Tento den není však jen o ½ maratonu, ale o celodenní sportovní akci, která je určena vám všem - dětem, běžcům amatérům i „profíkům“, firmám a kolektivům, kteří mohou běžet ½ maraton jako štafetu, a nebo i pro odvážlivce, kteří si dají předsevzetí uběhnout celou 21,1km dlouhou trať. Ve čtvrtek 3. března vám představíme celou akci včetně možnosti, jak se začít na 1/2maraton připravovat společně s námi.

Úterý 8.3.2016 v 19.00

Firemní akce Internetu Pb - školení

soukromá akce

Středa 9.3.2016 v 19.00

EGGO - Jakub Jarolím

„EGGO není jen značka.“

Vejce je kluk, který chtěl udělat radost dárkem. To se mu povedlo a zjistil, že jeho dárek by udělal radost i dalším lidem. A proto nyní vyrábí pod značkou EGGO stylové kabelky, tašky, pásky a další kožené výrobky. Vejce je z Příbrami a přijede nám říct, jak to vlastně bylo a je. A přijede asi na „skejtu“.

Úterý 15.3.2016 v 19.00

Příbram kolem

představení #02

Představení finální podoby projektu, který rozhýbe a rozpohybuje Příbram a její obyvatele. Na prvním setkání seznámil jeho zakladatel všechny přítomné se základní myšlenkou. Nyní dojde k jasnému rozvržení úkolů, které povedou k realizaci projektu Příbram kolem. Pokud chcete mít v Příbrami k dispozici kola ke svezení, tak přijďte i se svým nápadem.

Čtvrtek 17.3.2016 v 19.00

Taje Altaje

promítání a diskuze

Čtyři lidé, jeden vozík, Transsibiřská magistrála a cesta Sibiří přes Altaj tam a zase zpět. To je základní popis snímku, který nese název Taje Altaje. Film o cestě vozíčkářky Míši po Altaji není cestopisem v pravém slova smyslu, ale spíše vyprávěním čtyř přátel, kteří se společně vypravili na cestu. Součástí projekce je také diskuze.

Pondělí 21.3.2016 v 19.00

Zažij Příbram - Euro, Downtown, Food festival

představení projektu

Příbram slaví v letošním roce 800 let od svého vzniku. V rámci tohoto výročí několik významných akcí. V Cowárně se zrodil další projekt, který by měl navazovat a být součástí oslav. Jedná se o 3 akce, které ještě nejsou definitivně potvrzeny, ale mají svoji myšlenku, příznivce a duši. Jedná se o promítání červnového ME ve fotbale, uvažovaný červencový Downhill a zářijový Food festival. Přijďte zjistit detaily a stát se součástí těchto pestrých a nevšedních akcí.

Čtvrtek 24.3.2016 v 19.00

Prezentuj svůj spolek

představení spolků, občanských, sdružení a nadací s následnou diskuzí

V měsíci březnu nabízíme Cowárnu zdarma k dispozici všem spolkům sdružením (o.s.), které působí v Příbrami a okolí. Na akci navazuje tento den, kdy přijímáme přihlášky 4 spolků a o.s., které mohou během 30 min. (15 min prezentace / 15 min diskuze) prezentovat svoji činnost. Jednu jistotu tyto „týmy“ mají. Tou je to, že Cowárna jim může pomoct, ať technicky či lidsky. Prezentace bude přenášena online.

Úterý 29.3.2016 v 19.00

Ztraceni v palmovém oleji

promítání a diskuze

Palmový olej používaný pro výrobu biopaliv bývá označován za udržitelné řešení světových energetických problémů. Podle direktiv EU bude muset do roku 2030 veškeré palivo obsahovat minimálně 20% biopaliva. Zaslouží si ale palmový olej „zelené“ renomé? Jaká je lidská a enviromentální cena za současnou explozi plantáží palmového oleje? Dokumentární film Lost in Palm Oil pátrá po tom, jak pěstování palmového oleje přispívá ke globálnímu oteplování. Odkryje, jak jsou domorodé kmeny vytlačovány ze své půdy, řeky a vodní zdroje znečišťovány a deštné pralesy ničeny dravým průmyslem palmového oleje. Po filmu bude následovat diskuze s Jakubem Kvapilem s organizace Lestari.

Duben 2016

Čtvrtek 7.4.2016 v 19.00

O festivalu Antonína Dvořáka vážně i nevážně

představení festivalu

Neformální představení hudebního festivalu Antonína Dvořáka. Kromě informací o tomto svátku vážné hudby večer si můžete poslechnout krátké vystoupení Spohr Violin dua jako pozvánku na jejich koncert na Zámku Březnice – 7.5. – 19.00.

Úterý 12.4.2016 v 19.00

Brdská 25 + Příbramský ½ maraton

představení závodů

Představení 2 závodů, které budou v tomto kalendářním roce svátkem pro příznivce běžeckého sportu. Přijďte zjistit více info a třeba se zapojit do příprav a přidat ruku k dílu.

Čtvrtek 14.4.2016 v 19.00

Canadream

promítání dokumentu z dílny Red Bull

Biker Michal Maroši si splnil sen a v Kanadě natočil dokument, který spojuje ježdění s původní indiánskou kulturou.

Pátek 15.4.2016 v 19.00

Sport hlavou

představení projektu

Výkonnost každého sportovce neovlivňuje pouze talent a aktuální fyzická forma, ale i jeho vnitřní rozpoložení. O tomto spojení budeme diskutovat se zakladateli a účastníky projektu Sport hlavou.

Čtvrtek 21.4.2016 v 8.00

Setkání Cowářů

setkání členů Cowárny

Den určený všem členům Cowárny. Představení vize a plánů Cowárny, propojení jednotlivých členů, seznámení z benefity a výhodami a předání dalších informací, které dělají cowáře cowáři.

Čtvrtek 21.4.2016 v 19.00

WorldVentures

představení cestovního klubu

Představení jednoho z nejprestižního cestovního klubu WorldVentures s desetiletou tradicí s účastí jednoho ze zakladatelů.

Úterý 26.4.2016 v 19.00

Napříč hudebními žánry

živá hudba

Večer plný živé hudby za účasti příbramských hudebníků v sestavě - Viktor Jerman (kytara), Jaryn Janek (baskytara) a Marek Stark (bicí). Večer bude o ukázkách napříč hudebními žánry. Přiblížíme a vysvětlíme jejich základní principy. Zveme lajky, amatéry i pokročilé.

Čtvrtek 28.4.2016 v 19.00

Zažij Příbram - Food Festival

představení projektu

Představení jedné z částí projektu Zažij Příbram. Pokud máte chuť k jídlu a také k tomu dát ruku k dílu, tak neváhejte dorazit.

Květen 2016

Úterý 3.5.2016 9:00 - 13:00

Zastavte se, aby vám nic neuniklo

workshop z cyklu "Zastavte se, aby vám nic neuniklo"

vize a poslání firmy

Středa 11.5.2016 v 19.00

Noc literatury

veřejné čtení evropské literatury v překladu

Ideou projektu je představit během jednoho večera současnou evropskou literaturu v překladu do místního jazyka, v podání známých osobností či herců. Projektu se aktuálně účastní 46 měst v České republice a dalších 22 zemí. Příbram se letos připojuje k akci poprvé. Číst se bude na čtyřech místech v centu města. Vstup je volný.

Úterý 17.5.2016 v 9.00

Představení firem formou Kucha Pecha

z cyklu "Zastavte se, aby vám nic neuniklo"

Čtvrtek 26.5.2016 v 19.00

Svět úspěšných

představení projektu

Online magazín i tištěný časopis o inspiraci a úspěchu.

Červen 2016

Úterý 7.6.2016 od 17.30 do 20.30

5 nejčastějších chyb investora

Tento kurz je zaměřený na začínající investory, kteří přemýšlejí, jak úspěšně zhodnotit svůj kapitál. Kurz je pořádaný ve spolupráci s Českou spořitelnou. Tento workshop je 4 částí projektu Zastavte se, aby Vám nic neujelo, který jsme odstartovali v rámci "vzdělávací" části Cowárny. V případě zájmu neváhejte poslat rezervaci - info@cowarna.cz

Úterý 28.6.2016 od 9.00 do 12.00

Identifikace oblastí ke zlepšení

cyklus přednášek "Zastavte se, aby Vám nic neujelo"

Typy výzev a problémů a adekvátní nástroje k jejich řešení, myšlenkové mapy, inovace. Design Thinking, procesní chyby. Lean Six Sigma, Kaizen. V případě zájmu neváhejte poslat rezervaci - info@cowarna.cz

Červenec 2016

Srpen 2016

Středa 10.8.2016 v 19.00

Kačeři festival

aktuální téma | vstupné dobrovolné

Festival Kačeři čeká na konci srpna již 11. ročník. V Cowárně představíme umělce, kteří vystoupí, festivalový lineup, ale také otevřeme otázky toho, co byste na festivalu zlepšili, zařadili do programu nebo jak byste třeba mohli pomoci i vy.

Středa 17.8.2016 v 19.00

Autem po Jordánsku, na kole po Skotsku

cestování | vstup 50 Kč

Letní měsíce jsou pevně spojeny s cestováním. Cestovat budeme i v Cowárně. Spolu s Davidem Příhodou z Příbrami se „koukneme“ do Jordánska a na komentované video z této destinace. V druhé části pak zjistíme, co je potřeba, když se chcete mrknout do Skotska a projet ho na kolech.

Středa 24.8.2016 v 19.00

Viktor Pešta, UFC MMA fighter

osobnost | vstup 80 Kč

190cm, 109kg, skóre 10-2-0, to je Viktor Pešta. Momentálně jediný český zápasník MMA bojující v nejprestižnější soutěži světa - UFC. Šestadvacetiletý rodák z Příbrami přijede do Cowárny rovnou z floridského klubu Blackzilians, kde momentálně trénuje. Viktor nás bude inspirovat jeho životní cestou do UFC, budeme si povídat o jeho zápasech - včetně toho nejčerstvějšího srpnového. Pustíme si také záznam jednoho Viktorem komentovaného zápasu.

Září 2016

Středa 7.9.2016 buď 9.00-13.00 nebo 17.00-21.00

Cyklus kurzů - Jak správně vést projekt

Vstup 750 Kč členi, 950 Kč nečleni

V Cowárně navazujeme na cyklus školení s názvem Zastavte se, aby Vám nic neujelo. Tentokrát se budeme věnovat správnému vedení "vašeho" projektu. Po menším průzkumu jsme se rozhodli udělat dopolední a odpolední část. Je na Vás, kdy Vám účast vyhovuje více.
Bavit se budeme o vašem konkétním výrobku, plánu, firmě či podnikatelském záměru a pracovat tedy budeme v reálném prostředí, které souvisí s vaší pracovní náplní.
Co je to projekt? Projekt znamená změnu. Změnu, kterou firma uskutečňuje, aby reagovala na aktuální potřeby zákazníka. Aby stále sledovala své poslání a vizi. Ať je to změna v našich pracovních postupech, zavedení nových softwarů, spuštění nového produktu, vylepšení pracovního prostředí, rekonstrukce prodejny ... je to aktivita, která vyžaduje koordinaci více stran a to přes různé týmy zaměstnanců, samotné majitele či rozhodovatele ve firmě, všechny dodavatele a státní instituce až po zákazníky.

Co praktického si z kurzu odnesete:
• Uvědomíte si různé Typy projektů a to jak svým záběrem, tak obsahem (např. inovace, zlepšení procesu, aj.)
• Naučíte se rozumět a používat základní nástroj Projektovou kartu, která vám hned v počátku projektu přehledně a jednoduše zmapuje nejdůležitější informace a umožní rozhodování
• Vyzkoušíte si sestavit Projektový tým • Porozumíte, jak je důležité myslet na všechny tzv. Zúčastněné strany, jak identifikovat podporovatele či naopak nepodporovatele projektu a jak s nimi pracovat
• Budete umět identifikovat možná Rizika projektu, která mohou bránit jeho úspěšnému provedení • Pochopíte zákonitosti samotného Plánování a tzv. Kritickou cestu
• Uvědomíte si velkou důležitost Komunikace během celého projektu

Neděle 11.9.2016 15.00-18.00

Střelnice Placy

Cowárna venku | vstup 100 Kč členi, 400 Kč nečleni

Program Cowárny zpestřujeme návštěvami zajímavých míst. Poznáme nové prostředí. Vyzkoušíme něco netradičního nebo těžko dostupného. Jako první vás zveme na střelnici Placy nedaleko Příbrami. Poznáme místní prostředí a vyzkoušíme střelbu z několika zbraní.

Středa 14.9.2016 od 19.00

Představení 37. ročníku SVK Rally Příbram

Vstup 30 Kč, členi zdarma

Dozvíte se informace o trati a detaily o celé akci. Účastnit se bude příbramský rallye jezdec Jan Černý, který okomentuje video záznamy z posledního ročníku a předá své zkušenosti. Akce se zúčastní předseda organizačního výboru a zástupce ředitele 37. SVK Rally Příbram Petr Šefr a Zbyněk Stach člen organizačního výboru a vedoucí servisního areálu. Pokud dorazíte, tak se můžete zúčastnit soutěže o 5 účastnických vstupenek.

Středa 21.9.2016 od 19.00

Ondřej Sedláček - Jak se žije a bádá v Africké džungli

Vstup 50 Kč, členi zdarma

Afrika je kontinentem nesoucím zřejmě největší kontrast mezi tím, co si o něm lidé myslí a tím, jaký skutečně je. Ondra Sedláček zná Černý kontinent velmi dobře, od r. 2001 strávil jižně od Sahary dohromady dva roky života. Cílem večera bude představit typickou středoafrickou zemi – Kamerun a také jedno z nejdrsnějších prostředí na světě – Kamerunskou horu. Proč se čeští biologové rozhodli probádat právě tuhle pekelnou sopku?
Ondřej Sedláček se narodil a žije v Příbrami. Je biolog, učí a bádá na katedře ekologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Věnuje se hlavně ekologii ptáků a motýlů.

Neděle 25.9.2016 od 15.00

Bubble fotbal - fotbal jinak, v nafukovacích koulích

Vstup 70 Kč, členi 50 Kč

Pojďme vyzkoušet netradiční disciplínu na hřiště pod Svatou Horu. Akce je určena pro členy i nečleny. Přihlašte se a pojďte vyzkoušet fotbal v nafukovacích koulích. Dostanete základní školení a pak hurá do akce. Můžete si vytvořit svůj tým nebo se přidat do týmu Cowárny nebo jiného "klubu". Prostor bude na odpočinek, občerstvení, vrážení do protihráčů i sdělení vzájemných dojmů a pocitů.

Říjen 2016

Středa 5.10. od 17.00 do 21.00

Kurz: Jak zlepšit postupy ve firmě

Cena kurzu 750 Kč, nečleni 950 Kč

VZastavte se, aby vám nic neujelo … a to především náš zákazník, zaměstnanec, zakázka či obchodní příležitost. Proč přijít? Navazujeme na úspěšný kurz „Zásady a princip projektového řízení“, v jehož průběhu vykrystalizovala potřeba ujasnit si rozdíl mezi tím jak vést projekty a mezi tím jak efektivně nastavit postupy ve firmě. Zákazník má svá očekávání a je otázkou, zda je vskutku svými postupy naplňujeme.

Středa 12.10 od 13.00

Prohlídka pražírny kávy na Dobříši

Vstup dobrovolný

Návštěva místa, které je typické svou vůní - vůní kávy. V Dobříši se nachází pražírna kávy COFFEE NOW. Její zakladatel má rád kávu a rozhodl se, že si ji bude dělat sám. V současné době se stala z koníčka podnikatelská činnost. Pojeďte s námi na toto místo, ochutnejte místní kávu a nakoukněte pod pokličku pravé pražírny kávy, která je pár kilomterů od nás.

Středa 19.10 od 19.00

Na kole z Příbrami do Říma

Vstup 50 Kč, členi zdarma

od čtvrtka 20.10.

Výstava - Životem architekta k pasivním budovám

Zdarma

Premiérová výstava na půdě Cowárny. Od 20. října se v Cowárně můžete díky výkresům Ing. arch. Ladislava Kalivody CSc. seznámit s průřezem jeho architektonické tvorby od začátku až po současnost a to díky architektonickým návrhům a realizacím.

Středa 26.10 od 19.00

Tam někde v Bangladéži - film z Ekotopfilm festivalu

Vstup 50 Kč, členi zdarma

Hazaribagh je známé jako jedno z nejvíce znečištěných míst světa. Belinda Lee navštěvuje tamější koželužnu a odhaluje, jak dělníci všech věkových kategorií riskují své zdraví, aby si vydělali na živobytí. Snímek můžete nyní vidět v rámci Ekotopfilm festivalu. Do Cowárny přijede zástupce festivalu Václav Krátký, se kterým můžete diskutovat nejen o filmu z Bangdladéže, ale také o Ekotopfilm festivalu, který upozorňuje, že na Zemi se něco “děje”.

Listopad 2016

Středa 2.11. od 19.00

Co a jak, když se to po...valí - lavinová problematika

Vstup 50 Kč, členi zdarma

Po necelém roce se do Cowárny vrací Ondra Pekárek. Tentokrát nám poví něco o lavinové problematice. Zima se blíží a toto téma bude aktuální. Loňská sezona byla na lavinové nehody bohužel poměrně bohatá a tak je potřeba si říci, jak by měla vypadat správná reakce ve chvíli, když se s lavinou setkáme. Co se dozvíte? Jak v praxi rozeznat lavinové nebezpečí. Jak předcházet setkání s lavinou. Co dělat, když se to po … Na reálných nehodách Ondry si povíme co a jak.

Středa 9.11. od 17.00 do 21.00

Jak vybudovat značku/brand?

Cena kurzu: 750 Kč členi, 950 Kč nečleni

V dalším díle cyklu Zastavte se, aby Vám nic neujelo se koukneme na Brand a marketing. 2 věci jsou nedílnou součástí každé firmy a produktu. Jaké si položíme a zodpovíme otázky? Co je korporátní marketing, značka a logo? Kam až zasahuje marketing a vaše značka? Představíme si marketingové mapy. Povíme si jak postupovat v případě rebrandingu a také jak komunikovat „průšvihy“ a udělat z nich vaší výhodu. Přednášku povede člověk v marketingu „kovaný“ a to Čeněk Kaše, který pracuje s lokální značkou Upekla a celosvětovou značkou Nike. Vy budete pracovat na marketingu vaší značky a výrobku. A nebojte, nezapomněli jsme ani na online marketing.

Středa 23.11. od 17.00 do 20.00

Naučte se Word, Excel a Gmail

Cena kurzu: 500 Kč členi, 750 Kč nečleni

Na posledním kurzu z cyklu "Zastavte se, aby Vám nic neujelo" se naučíte práci v programech Word, Excel a ve webové aplikaci Gmail. Projdeme si základní práci v těchto programech, naučíme se běžnou práci zeefektivnit, zrychlit a tím uspořit Váš čas. Dále se si řekneme rady, tipy a triky jak pro tyto programy, tak pro obecnou práci na počítači (průzkumník, webový prohlízeč, nastavení, ...). Prezentovat se bude na systému Windows. Zájemci o kurz se registrujte na info@cowarna.cz a zároveň napište co od kurzu očekáváte a jakým oblastem/problémům byste se konkrétně chtěli věnovat. Kurz povede Vojtěch Hrach.

Pátek 25.11. od 19.00

COWÁRNA slaví 1. narozeniny

Příspěvek dobrovolný

Je to rok a ten je potřeba oslavit a říci si, co se povedlo, co se nepovedlo a také co je v plánu na další rok.

Sobota 26.11. od 8.30 do 11.30

TOČÍRNA - kurz keramiky

Cena kurzu: 100 Kč členi, 150 Kč nečleni

I v listopadu se vypravíme s Cowárnou ven. Po fotbalu v koulích a vypravíme do příbramské keramické dílny s názvem Točírna. Vyzkoušíme se práci na kruhu, modelování a dekorování. Počet účastníků je omezený. Čeká vás práce na 2 – 3 hodiny a domu si můžete odnést svůj hrneček nebo jiný dárek pro sebe nebo své blízké. Pro členy je cena kurzu 100 Kč a pro nečleny 150 Kč.

Středa 30.11. od 19.00

Ňamitas - ochutnávka španělských pochutin

Vstup zdarma

Ñamitas - představení nového projektu s ochutnávkou Martin s Martinou jsou milovníci nejen Španělska, ale i jeho kuchyně. Rozhodli se proto vozit do ČR vybrané delikatesy a vína, šířit povědomí o španělských receptech a lokální producenty přiblížit skrze fotky pořízené na cestách. Prezentace nově rozjíždějícího se projektu bude doplněna o ochutnávku vybraných produktů. Poprvé v Cowárně ochutnávka i s welcome drinkem.

Prosinec 2016

Středa 7.12. od 19.00

Czech SKI School - Paganella

Vstup zdarma

První akcí Cowárny v prosinci je prezentace České lyžařské školy, která letos zahajuje svou druhou sezonu v italském středisku Paganella. Do Cowárny ji přijde prezentovat stejně jako minulý rok jeden z jejích instruktorů a zakladatelů Honza Jindřich. Škola přes léto zapracovala na mnoha novinkách. Jednou z nich je, že oproti loňské sezoně bude mít kancelář přímo na svahu. Profesionalitu výuky zajistí také to, že všichni instruktoři musí mít mezinárodní licenci (asociace profesionálních učitelů lyžování).

Středa 14.12. od 17.00

Cowárna venku - zimní sport

Vstup upřesníme

Poslední letošní akce Cowárny ve venkovním prostředí bude spojena se zimními sporty. Brzy upřesníme, jestli máme volnou halu na hokej nebo nám zamrznul rybník. Jestli vezmeme lyže na Monínec, boby a sáně na Padák nebo uděláme týmovou koulovačku. V jednání je také jízda na lyžích za autem. Uvidíme podle možností a situace.

Středa 21.12. od 19.00

Svařák a pohoda

Vstup s dárkem! (čtěte níže)

Žádný program, žádná prezentace, ale hodně pohody a přátel. Navazujeme na malé, velmi příjemné setkání, které jsme uspořádali v Cowárně i minulý rok. Tentokrát nebude punč, ale dáme svařák. Pokud můžete, tak vezměte malý dárek, hračku či drobnost. Všechny dárky budou předány dětem z Domova Nalžovice. Společně popovídáme a dáme vánoční klídek.

Leden 2017

Středa 11.1. od 19.00

Architekt Jan Horký - Veřejný prostor v Příbrami

Vstup 80,- Kč

První akcí v roce 2017 bude nejúspěšnější přednáška z roku 2016. Tedy přesněji nejúspěšnější přednášející. Architekt a rodák z Příbrami Jan Horký bude tentokrát mluvit o veřejném prostoru v Příbrami. Soustředit se budeme na vybraná místa v našem městě a jejich architektonickou stránku. V plánu je odborná debata o březohorském sídlišti, rekonstrukci Náměstí 17. listopadu a o historickém jádru města se zaměřením na Náměstí TGM a Jiráskovy sady. Věříme, že stejně jako první přednáška bude i tato velmi přínosná a také vyprodaná.

Středa 25.1. od 17.00

Vaše myšlenková koláž - kurz

Vstup dobrovolný

S koncem starého roku a začátkem nového roku si dáváme nová předsevzetí. Na prvním kurzu z cyklu Zastavte se, aby Vám nic neujelo, si znázorníme náš vnitřní proces přání a cílů formou barevné koláže myšlenek. Půjde o zábavnou formu práce s vlastními myšlenkami. To, co si jednou znázorníme, je následně mnohem rychleji a jednoduše realizovatelné. Společně si uvědomíme, jaké máme cíle v pracovním a osobním životě. Kromě této „zábavy“ bude také představen koncept kurzů na rok 2017.

Únor 2017

Středa 1.2.2017 od 19.00

Do práce na kole v Příbrami - představení projektu

Vstup dobrovolný

7. ročník Do práce na kole (DPNK) proběhne v květnu 2017 ve více než pětatřiceti městech po celé České republice. V Příbrami a okolí se letos poprvé můžeme zúčastnit propagace zdravé dopravy do zaměstnání. Záměrem projektu je motivovat co nejvíce lidí, aby se naučili využívat jízdní kolo (nebo i běh či chůzi) jako pravidelný dopravní prostředek po městě. Když více lidí přesedlá z aut na kola a další bezmotorové prostředky, zlepší si tak nejen kondici, náladu a možná i vztahy s kolegy, ale společně tak přispějí k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějším, bezpečnější a zdravějším městům, kde žijí a pracují. Soutěž Do práce na kole je týmovou soutěží pro firmy a instituce, do které se může zapojit každý, kdo sestaví tým o minimálně dvou a maximálně pěti členech, a pravidelně spolu s kolegy dojíždí během května do práce na kole. Každý účastník získá soutěžní triko z bio bavlny od firmy OP Tiger. Mohou se zapojit běžci, chodci, bruslaři, skateboardisti, longboardisti, vozíčkáři.

Středa 8.2.2017 od 19.00

Cardiolab - otestujte si skutečný biologický věk

Vstup 50,- Kč, testování zdarma

Cardiolab je zbrusu nový unikátní projekt, který může zajímat každého, kterému záleží nejen na kvalitě svého zdraví, ale i na kvalitě svého života. V Cowárně nám jej představí Hanka a Michal Štefaničovi. Pokud Vás zajímá, co všechno se s nimi můžete dozvědět o svém srdci a těle, buďte v pravý čas na pravém místě. Jako bonus vás krátce zasvětíme do tajů hypoxického tréninku a odvážným duším otestujeme zdarma nejen procento tuku na českých bocích ale i skutečný biologický věk.

Středa 15.2.2017 od 17.00 do 20.00

Využívejte správně čas - kurz time managementu

Vstup 250,- Kč členi, 300,- Kč nečleni

Všichni to známe - nic nestíhám. Nemám čas, dej mi to na více času, apod. Správa času už nemusí být věčný boj. Na kurzu timemanagementu se naučíme jak si správně řídit svůj čas, jak nastavit priority, jak mít termíny pod kontrolou, lépe koordinovat své cíle, efektivně plánovat. Skoncujte se vým bludným kruhem odkládání a přestaňte být otroky svého času. Kurz povede Lucie Ryjáčková.

Středa 22.2.2017 od 19.00

Jan Tománek - Po hlavě a nadoraz

Vstup 50,- Kč, členi zdarma

Setkání s jedním z nejúspěšnějších multi-sportovních talentů para-sportu. Honza Tománek se na vrcholové úrovni věnuje trojici sportů: handcyclingu, dlouhému triatlonu, běžeckému lyžování. Jak to jde všechno skloubit? Přijďte se ho zeptat k nám do Cowárny. Honza nám přiblíží problematiku vrcholového sportu, jeho favorizovaných disciplín i svého životního příběhu. Ve volném programu můžete diskutovat o sportu, výživě, mentální přípravě, tréninku, sportovním marketingu, specificích handicapu a dalších. Témat je mnoho, ale jedním si buďte jistí, Honza neuteče!

Úterý 28.3. od 19.00

Představení projektů - promítání MS v hokeji, Svatohorský Downtown, Piknik na Nováku

Vstup dobrovolný

Poslední akcí měsíce je představení 3 velkých projektů, jejichž myšlenka vznikla v Cowárně a přípravy jsou s tímto místem také spojeny. Budeme rádi, když přijdete se svým nápadem, pomocnou rukou nebo se jen dozvědět, co se tady vlastně chystá. Bavit a představovat budeme "Promítání MS v hokeji", "Sjezd na kolech ze Svaté Hory do centra města" a "Piknik na Nováku", který je zároveň prvním food festivalem v našem městě. Všechny zveme.

Březen 2017

Středa 8.3. od 19.00

Představení 2. ročníku Příbramského ½ maratonu

Vstup dobrovolný

V červnu opět „ovládnou“ ulice města Příbram běžci, kteří budou účastníky 2.ročníku Příbramského ½ maratonu. Jeho první ročník se dá hodnotit jako úspěšný. Organizátoři by chtěli povedený závod připravit i tento rok a proto jsou přípravy již v plném proudu. V Cowárně proběhne krátké hodnocení 1. ročníku, na které plynule navážou plány, představení novinek a změn v letošním závodu. Přijďte, pokud se chcete závodu účastnit jako běžci, dobrovolníci nebo se jen chcete dozvědět kudy se vlastně poběží. V tento den bude zároveň spuštěna registrace na závod.

Středa 15.3. od 19.00 v pivovaru Podlesí

Jak jsem poznal Afriku - Štěpán červený a Ondřej Sedláček

Vstup 50,- Kč

Ne každý má to štěstí, aby se na černý (in)kontinent podíval. A ne každý, kdo se na černý kontinent podívá, má to štěstí, aby se zapojil do vědeckého bádání. A ne každý, kdo se zapojí do vědeckého bádání má takové štěstí na lidi, jako jsem měl já. Vyprávění o expedici v jižní Africe pohledem fotografa-amatéra a pohledem vědce-biologa. Štěpán Červený a Ondřej Sedláček za námi přijdou do Cowárny vážně i nevážně vyprávět o putování Namibií, Botswanou a Zimbabwe.

Čtvrtek 23.3. od 17.00 do 20.00

Marketing v Příbrami - Jak být vidět - kurz

Cena za kurz: 250,- Kč členi, 300,- Kč nečleni

Další díl kurzu bude přímo a jasně cílit na Příbram a její reklamní kanály a možnosti. Řešíte, jak zacílit na klienty v Příbrami? Chcete být vidět v Příbrami a okolí? Řešíte, jaká online či print média jsou nejlepší? Hledáte grafika či tiskárnu ve svém okolí? Pokud řešíte tyto problémy, tak s nimi přijďte do Cowárny. Do své kanceláře si odnesete tipy, kontakty a doporučení. Bavit se budeme o vašich zkušenostech a porovnání se zkušenostmi člověka, který dělal v lokálních novinách, byl u založení příbramského informačního portálu a okrajově se věnuje marketingu a PR.

Duben 2017

Ve středu 5.4. od 17.00 do 19.00

COWORKING VENKU - příprava letní zahrádky

občerstvení pro vás

První dubnová akce bude velmi netradiční. V 17.00 se totiž v Cowárně přesuneme do její zadní části, kde se pokusíme „rekultivovat“ zahradu. Důvod je jasný. V létě chceme pracovat i venku a třeba se při práci opalovat :) Nezapomeňte rukavice, kolečko, hrabičky a elán do práce.

Ve středu 12.4. od 19.00

ÑAMITAS vol. II - španělské potraviny v Cowárně

vstup 50 Kč, členi zdarma

Ñamitas, španělské dobroty, navazují na úspěšnou prezentaci a tentokrát si budeme povídat o jejich únorové cestě za novými delikatesami a víny do Španělska a kam se celý projekt za pár měsíců posunul. Bude se promítat, povídat a hlavně ochutnávat - jak víno, tak jídlo. Z minula víte, že stoly se budou prohýbat a doufáme, že všem bude opět velice chutnat. Zavedený welcome drink je samozřejmostí.

Ve středu 19.4. od 17.00 do 20.00

FINANČNÍ GRAMOTNOST - Finanční svoboda formou hry

vstup zdarma - partnerem je Česká spořitelna

Pojďte si vyzkoušet formou hry, jak jste na tom ve světě financí! Získejte za 3 hodiny 30 let zkušeností! Dozvíte se, jak nepřicházet o peníze, jak je ochránit, investovat a jak se stát s platem zaměstnance rentiérem. Hrou Finanční svoboda Vás provedou Šárka a Šárka z České spořitelny.

Ve středu 26.4. od 19.00

BEACH SOCCER PŘÍBRAM - představení sportu

vstup dobrovolný

Už pět let se snaží v Příbrami prosadit plážový fotbal. Na hřišti v areálu Spartaku, které je jediným útočištěm tohoto sportu široko daleko je každý rok pořádána dlouhodobá soutěž, která je kvalifikací Českého poháru. I ve skromných podmínkách, bez sponzorů a s minimální členskou základnou už se může Příbram pochlubit dvěma členy reprezentace. Jak těžká je organizace soutěží? Kudy vede cesta do reprezentace? Kam se chce příbramský „plážák“ v nejbližších týdnech, měsících a letech posunout? O tom a mnohém dalším bude naše přednáška. A chybět nebude ani záznam nejemotivnějšího utkání české reprezentace v loňském roce.

Duben 2017

V sobotu 13.5. od 19:00

Noc literatury

vstup zdarma

Noc literatury po roce opět v Cowárně.

V čtvrtek 11.5. od 16:15

Česko vs. Norsko - promítání MS hokej

vstup zdarma

Promítání českého zápasu na MS v hokeji na plátně v Cowárně. Přijďte!

V pátek 12.5. od 16:15

Česko vs. Slovinsko - promítání MS hokej

vstup zdarma

Promítání českého zápasu na MS v hokeji na plátně v Cowárně. Přijďte!

V neděli 14.5. od 16:15

Francie vs. Česko - promítání MS hokej

vstup zdarma

Promítání českého zápasu na MS v hokeji na plátně v Cowárně. Přijďte!

Květen 2017

V úterý 16.5. od 16:15

Česko vs. Švýcarsko - promítání MS hokej

vstup zdarma

Promítání českého zápasu na MS v hokeji na plátně v Cowárně. Přijďte!

Září 2017

Říjen 2017

Listopad 2017

Prosinec 2017

Leden 2018